Kasa fiskalna ustawa

Gdy prowadzimy sprzedaż towarów bądź usług na sytuację osób fizycznych (takich, które nie prowadzą działalności gospodarczej) wskazana będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, szczególnie ważne jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie procedurze związane z kasą fiskalną powinny być osiągnięte w przeciągu dwóch miesięcy od jej zakupu.

Zgłoszenie do naczelnika odpowiedniego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim zaczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kwocie fiskalnej. Co powinno znaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede wszystkim, należy napisać, jaka będzie istotna liczba kas fiskalnych granych w biurze. Należy też podać adresy miejsc, gdzie będą one brane. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie określa sposób, w który winno się odbywać zgłaszanie kas. Zgodnie spośród nim najpóźniej w dniu utraty prosta do zrezygnowania z posiadania kasy fiskalnej należy zamontować ponad połowę ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z przodem kolejnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne. Gdy dysponujemy obecnie zgłoszone i umieszczone kasy fiskalne, należy spełnić ich fiskalizacji. Stanowi ona niezbędna, jeśli zależymy wykorzystywać kasy i drukarki w realizacji gospodarczej.

Na czym liczy fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Wspominajmy o tym, że istnieje więc czynność jednorazowa, istniała i pewna. Niezmiernie znaczące jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została wykonana w porządek profesjonalny, przez przygotowanego do tego akurat serwisanta. W przypadku błędu, niemożliwe będzie cofnięcie źle przeprowadzonej fiskalizacji, konieczny będzie kup nowej kasy fiskalnej, co oznacza duży wydatek. Dzięki zastosowaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej sztuka w systemie fiskalnym. Od dziś w świadomości kasy zapisywane będą dobowe raporty, zawierające dane na punkt dziennej sprzedaży. Po przeprowadzeniu fiskalizacji kasy, w ciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Pomoże to otrzymaniem numeru ewidencyjnego.